JULI 1 B. en W. stellen voor om het primitieve kohier van de zakelijke belasting op het bedrijf belastingjaar 1929 vast te stellen. De opbrengst is geraamd op ƒ113.697.65. Wegens het opnemen van de Hooimarkt in den weg voor het groote verkeer, Amsterdamschestraatweg— Noorder Buiten Spaarne en Station wordt deze voor dubbel verkeer aangelegd. 15. Het komt B. en W. noodzakelijk voor, met het oog op de voortdurende toeneming der bevolking m het Noordwestelijk gedeelte der Gemeente, tot het stichten van een zesklassige school te geraken. 16. Nieuwe straatnamen worden vastgesteld voor de terreinen tusschen Marnixstraat en de Delft. De asphalteering van den Schoterweg is gereed gekomen. 17 "Vergadering van den Gemeenteraad, waarin goed gekeurd wordt: het voorstel tot verhooging van het crediet voor de verbouwing van het Stads Armen en Ziekenhuis. Zie 13 juli. Besloten wordt de uitbreiding van het Instituut Huur koop ook door de Gemeente ingesteld nog voorloopig aan te houden. Zie 22, 29, 30 Juli. Omdat de hygiënische toestand van vele Holles verbetering behoeft, maar bij enkele eigenaars dier Hofjes de gelden hiervoor ontbreken, wil de Raad financieel medewerken. Hiervoor zal waarschijnlijk een 27.000.— benoodigd zijn. De benoeming van een Directeur van het Armwezen wordt uitgesteld. Zie 13, 29, 31 Juli. Voorloopig zullen geen brievenbussen aan de tram wagens worden aangebracht, zoodat de expeditie van poststukken nog van het postkantoor uit zal blijven geschieden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 88