72 AUGUSTUS 5. De hoekhuizen van Verwulft zuidzijde en Groote Houtstraat worden afgebroken voor de uitbreiding der firma Vroom en Dreesmann en ter verbreeding van het Verwulft. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men getracht in te breken bij den juwelier Voet in de Anegang. De drie inbrekers werden gevat. 6. De kantoren der Gemeente Waterleiding zijn verplaatst naar Kampersingel 4. Enkele raadsleden dienen bij Ged. Staten een bezwaar schrift in tegen het besluit dato 2 iVLei door den Raad genomen tot aankoop van grond aan den Vergierdeweg van den heer P. van der Stadt voor ƒ135.000.—- als zijnde de prijs te hoog. Zie 2 Mei. 8. In het najaar zal begonnen worden aan den bouw van een nieuwe tentoonstellingszaal aan het Frans Halsmuseum. De kunstschilder A. L. Koster te Heemstede viert zijn zeventigsten verjaardag en houdt receptie in het Vereenigingsgebouw van „Kunst zij ons Doel" delVaag. Voor deze gelegenheid vormde zich eene Commissie met het doel een van Koster's schilderijen aan te koopen en de Gemeente aan te bieden voor plaatsing in het Frans Halsmuseum, hetwelk door den Direc teur namens de Gemeente gaarne aanvaard werd. 9. Hevige brand in de Vogelbuurt, welke groote schade veroorzaakt. Het Kon. Besluit van 29 Juli bepaalt, dat ten name van de Gem. Haarlem ter uitvoering van de Wet van 31 Mei 1929 onteigend kunnen worden die perceelen gelegen in de Gem. Schoten, welke genoemd worden in de St. Courant No. 152 en dit ter wille van het aanleggen van een nieuwe begraafplaats. 10. Door B. en W. wordt aan A. van Hoften opgedragen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 92