75 AUGUSTUS 26. Het Augustuscongres der Ned. Natuurhistorische Ver- eeniging wordt alhier door de Afd. Haarlem dezer Vereeniging ontvangen. 27. De Spijskokerij der St. Vincentius Vereeniging bestaat 75 jaar. De Kamer van Koophandel en Fabrieken stelt voor in het winterseizoen 4 cursussen en wel in de Spaansche en Zweedsche taal, een cursus handel en recht en een in boekhouden te doen houden. 28. Onze stadgenoot Lemel, wonende Oude Weg, redt 2 kinderen uit het water van een diepe sloot langs de vuilnisbelt. Vergadering van den Gemeenteraad, waarin besloten wordt ƒ14.800.beschikbaar te stellen voor de inrichting en meubileering van het Gem. Concert gebouw. Het door B. en W. ingediende voorstel om een rechts vordering in te stellen tegen de Gem. Haarlemmerliede wordt aangehouden. Zie 24 Aug., 9 Oct. 29. Dr. E. C. M. J. Hollman, Inspecteur der Volks gezondheid heeft, nu zijn voorganger Dr. Romyn overleden is, het vraagstuk der stankbestrijding van onze grachten in studie genomen. De fabriek van vuurmakers aan den Spaarndammerweg No. 73, is geheel uitgebrand. 30. De Eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver, wordt verleend aan den Rijksveldwachter Brigadier Majoor, C. A. de Bruin; Werkmeester bij de Strafgevangenis, W. A. Dernison; Kapitein op de Schelpzuiger Trio, F. Munniksma; dezelfde in brons aan den Bewaarder in de Strafgevangenis, J. H. VAN DEN Booren en de dienstbode, Mej. F. Westerveld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1929 | | pagina 95