keer, dat op hem beslag werd gelegd, stond hij ge reed zijn bestuursbezigheid met opgewektheid te ver vullen. Evenals Kersten, zal ook de vaak zoo humoris tische, gezellige Veder noode in ons midden worden gemist. Van den Arend, een man van den ouden stempel, was vooral als Haarlemmer bekend. Geboren en getogen in de Spaarnestad heeft hij vele functies bekleed, die van hem een geziene persoonlijkheid maakten. Vooral aan het Nut, waarvan hij vele jaren bestuurslid was, heeft hij veel van zijn persoon ge geven. Voorts denke men slechts aan het Bronge bouw, de tram naar Zandvoort met de exploitatie der omliggende gronden en aan de villa's en gebouwen, die onder zijn leiding verrezen. Niettegenstaande deze smartelijke verliezen hebben wij toch ons werk kunnen doen en voortzetten. Excursies en voordrachten op touw zetten, adviezen geven, gevraagd en vaak ook ongevraagd, verminking of afbraak trachten te voorkomen, als er schoons dreigde verloren te gaan wij stonden op onzen post. Er is wel eens gesproken, of het niet aanbeveling verdiende de jeugd in onzen kring te betrekken, dus een afdeeling voor haar te maken. De gedachte is zeker aanlokkend, want straks zullen de jongeren onze plaatsen hebben in te nemen. Of het echter raadzaam is daar terstond toe te besluiten, is de vraag. Zou het niet beter zijn nog een oogenblik het resultaat van de samenkomsten op de Hoofdwacht te laten bezinken, waar verleden jaar in April alle leerlingen van de H. B. S. van van Mourik Broekman, van Dr. Spoelder en van de meisjes-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 13