H. B. S. met zooveel aandacht en opgewektheid de lantaarnplaatjes op het doek bezichtigden? Ook thans weder kunnen we met erkentelijkheid melding maken van de medewerking, welke de hoofden dier onder wijsinrichtingen en enkele leeraren ons verleenden. Wij hebben den indruk gekregen, dat deze uren in ons Vereenigingsgebouw doorgebracht bij de leer lingen, en het waren er weder honderden, belang stelling hebben opgewekt voor onze stad en hare geschiedenis, zoodat het door ons gestelde doel zeer zeker bereikt werd. Nu dit jaar opnieuw vele leerlingen van het R.-K. Lyceum, het Christelijk Luceum, de Hoogere Han delsschool en de H.B.S. op het Santpoorterplein de pro jecties hebben bezichtigd, waarbij een passende ver klaring werd gegeven en heel de schoolgaande jeugd van deze nuttige uren heeft kunnen genieten, zou overwogen kunnen worden met de hoofden van al die onderwijsinrichtingen, of en hoe de jonge Haar lemmers blijvend aan Haerlem zouden zijn te binden. Intusschen hebben Burgemeester en Wethouders nu een groote Centrale voor lantarenplaatjes ingesteld, waaruit aan de scholen zal worden uitgeleend. Dat daarin een belangrijke serie van oud-Haarlem niet zal mogen ontbreken, spreekt wel van zelf en zoo zou ons uitgebreide materiaal daar zeker van dienst kunnen zijn. Zou het door ons genomen initiatief op het stichten van deze Centrale ook van invloed zijn geweest? In de laatste algemeene vergadering werd gevraagd, of onze leden ook afdrukken zouden kunnen krijgen van de vele foto's, waarvan we de negatieven be zitten?

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 14