Ja, adviezen worden ons ook wel gevraagd. Zoo wenschte de afdeeling Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Verbond onze meening te hooren over het plaatsen van gedenksteenen in het huis, waar Professor Lorentz het laatst had gewoond en dat waar Nicolaas Beets in de Koningstraat geboren was. In het algemeen achten we het inmetselen van ge denksteenen niet Nederlandsch en omdat Beets ge boortehuis is afgebroken, zoodat de plaats slechts zou kunnen worden aangewezen, oordeelden we het plaatsen van die gedenksteenen niet wenschelijk. Moet de Zeeweg bebouwd worden, vroeg de Natuur historische Vereeniging te Bloemendaal, zoo niet wilt ge dan aan ons adres aan Gedeputeerde Staten adhaesie betoonen? Aan het laatste verzoek werd door ons voldaan. Belangstelling werd door ons eveneens getoond aan het Museum Jac. Honig Jz Jr., te Zaandijk, dat veertig jaren bestond, door het zenden van een gelukwensch. Nauwkeurig volgen we wat zustervereenigingen als Hendrick de Keyser en Heemschut verrichten en meermalen helpen we haar bij haar goede werk. De band tusschen ons en de eerste is reeds lang nauw en zeer onlangs werd die met den bond Heemschut nog hechter, doordat een onzer in zijn bestuur benoemd werd. Ook de monumentendag, waarop vaak onder werpen worden behandeld, welke ook ons raken, wordt geregeld door een der bestuursleden bezocht. Hendrick de Keyser hebben we nog al eens op belangrijke perceelen, die dreigden te verdwijnen, opmerkzaam gemaakt. Zoo kwam het bijzonder fraaie huis Spaarne 25 in haar bezit. 30 Januari van het vorige jaar werd de koopacte gepasseerd en a

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 20