16 uit te laten. Zonder eenige angst, met kalme berusting wachtte hij af, wat de toekomst hem verder brengen zoude. Rustig, maar ook opgewekt, want zijn opgewekt heid heeft hem nooit verlaten. Zelfs toen hij door de kwaal, die hem ten slotte heeft weggenomen, voor het eerst werd getroffen en hij machteloos nederlag, was hij het was roerend om te zien bijna dadelijk weer blijmoedig en levenslustig. Binnen enkele dagen na het ongeval, was zijn geest vol optimisme, weer vervuld van plannen voor de toekomst en overwoog hij, hoe hij zich het best aan zou passen aan de gewij zigde omstandigheden. En toch was zijn hulpbehoevend heid juist voor zijn beweeglijke natuur extra zwaar. Gewend aan veel uitzijn, veel afwisseling en vooral aan veel musiceeren, moest hij ineens wel heel veel missen 1 Maar, wat hij ook verloren had, den moed verloor hij niet. Hij had èn levensmoed en stervensmoed. Die moed en zijn vertrouwen, waren misschien wel zijn grootste eigenschappen. Wat zijn karakter aangaat, bepaal ik me tot dit weinige. Een oppervlakkige karakterschets zou hem geen recht doen wedervaren en voor een diepergaande is meer ruimte noodig, dan hier beschikbaar is. OoL is een jaarboek niet de plaats voor een schets, die, wilde ze mij voldoening geven, noodzakelijk een intiemer karakter zou moeten hebben. 't Hooft heeft zich niet gespecialiseerd. De bestuurs functies die hij waarnam het oude jaarboekje van Jansen van Raay had regels met getallen achter zijn naam kunnen het bewijzen. Naast zijn advocaten praktijk is hij in den Distributietijd jarenlang rechter- plaatsvervanger geweest, maar ook buiten de terreinen der rechtsgeleerdheid stelde hij zich steeds beschikbaar, als een beroep op hem werd gedaan. Zoo was hij

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 28