hij jaren lang voorzitter van het Nederlandsch Tooneel- verbond, voorzitter van de afd. Haarlem van dit verbond, voorzitter van de Maatschappij „Apollo", vereeniging tot ondersteuning van tooneelspelers en toonkunstenaars Verder had hij op zich genomen het beschermheer schap van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" te Haarlem en was bestuurslid van de afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst. Jhr. van Riemsdijk is eenigen tijd voorzitter geweest van den Haarlemschen Journalistenkring en bovendien penningmeester van den Nederlandschen Journalisten kring; bibliothecaris en later secretaris van het Lees museum, vice-voorzitter van het Hildebrand-comité en lid der commissie van Beheer van den Stadsschouw burg te Haarlem. Hij was vele jaren bestuurslid der Vereeniging ,,Haerlem" en van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken. Jhr. Van Riemsdijk was een door en door goed en zachtaardig man, haast kinderlijk goed en edelmoedig van aard. De zeer velen die in zijn druk bewogen leven met hem omgang hebben gehad op sociaal, cultureel en philanthropisch gebied weten dat hij slechts één doel kenderechtvaardig zijn voor anderen en tegenover zich zelf en goedertieren voor allen waarmee het leven hem in contact bracht. Een natuurlijke goedheid, ont sproten uit innerlijken aandrang en die niet wacht op dankbetoon en bij hem nooit leidde tot uiterlijkheden. De mildheid van zijn hart deed hem tegenover de sociale en geestelijke ellende van zijn tijd en zijn medemenschen nooit afkeerig staan. Wie hem te hulp riep ging nooit ongetroost weg. Zijn mensch- lievendheid kende geen rangen of standen in de maat-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 35