de inwoners van zijn stad in alle geledingen en de Haarlemmers zochten wederkeerig hem, den beminne- lijken, werkzamen, betrouwbaren man met het even wichtig karakter, het klaar verstand en het helder doorzicht, voor belangrijke functies in maatschappijen, vereenigingen en besturen. En men wist wel wat men deed, want voor Peereboom waren zulke functies nooit enkel sinecures 1 Wat Peereboom voor het openbaar leven van zijn stad en waarlijk niet alleen van Haarlem heeft gedaan, moet wel aller eerbied afdwingen, vooral wanneer men bedenkt, welk een onnoemelijke arbeids kracht de leiding van zijn blad alleen reeds van hem eischte. Alleen zij, die Peereboom geregeld in zijn journalistieke bezigheid gadesloegen en dus wisten, welk een berg van werk hij verzette, konden eenigszins beoordeelen, hoeveel de krant van dezen waarlijk rusteloozen mensch verlangde. En toch vond hij nog den tijd, de rust en de kracht om zich meer aan het vereenigingsleven te wijden dan één ander Haar lemmer, was hij vele jaren bestuurslid van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, de afdeeling Haar lem van het Algemeen Nederlandsch Verbond, de IJsclub voor Haarlem en Omstreken, de Sociëteit „Vereeniging", was hij langen tijd vice-voorzitter van het departement Haarlem van de Maatschappij van Nijverheid waarin hij ook eenige jaren deel uit maakte van het hoofdbestuur mede-directeur van de Begrafenisbos „De Vrijwillige Liefdebeurs", pen ningmeester van de afdeeling Haarlem van de „Alliance Francaise", lid van het hoofdbestuur der vereeniging „Koninginnedag", lid van de Rotary-cluh Haarlem, penningmeester van de afdeeling Haarlem van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 43