Thans volgde nog een rustige levensavond, gewijd aan studie en lectuur, ruwelijk onderbroken, helaas, door het overlijden zijner trouwe levensgezellin, Me vrouw W. H. Garrer-Hoevers, totdat meer en meer het hart zijn diensten ging weigeren en, betrekkelijk nog eerder dan men verwachtte, op 21 Augustus 1930 voor goed bleef stilstaan. Ziehier een kort overzicht van den levensloop van Rector Garrer, al dadelijk in zijn nuchtere opsomming der data demonstreerende een trouw aan de eenmaal gekozen plaats van inwoning, een verknochtheid aan den eenmaal aanvaarden werkkring, zooals men wel zelden zal aantreffen. Voor alles is Haarlem dan ook dank verschuldigd aan wijlen Dr. Garrer voor zijn werkzaamheid als leeraar en rector. Wie geen vreemde is in de wereld van het gymnasiale onderwijs weet, hoe tusschen de jaren 1878 en 1918 een evolutie op het gebied van leerstof en didactiek, inzake de verhouding tusschen leeraar en leerling, in opvoedingswijze en jeugdont- wikkeling ligt, die menig docent van de oude school te machtig is geweest. Dr. Garrer bleef rustig zijn eigen baan gaan, wachtte zich er wel voor ook maar iets van het goede, dat de oude tijd hem bijgebracht had, over boord te werpen, maar had tevens een open oog voor het nieuw gebodene en aanvaardde het met graagte. Hoewel zelf opgekweekt in het dor-minutieus, gram maticaal interpreteeren der teksten voelde hij toch achter die grauwe deur der tekstcritische wijsheid het leven kloppen in zijn Homerus, zijn Herodotus, zijn Grieksche lyrici; een rake vertaling kon den leerling, die ooren had om te hooren, soms treffend blijk hiervan geven. Garrer was, al liet hij in zijn beschei-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 56