48 APRIL De algem. vergadering der Mij. tot expl. van staal- waterbronnen besluit met algemeene stemmen tot verkoop van bet Brongebouw aan de Gemeente voor 65000. Onze stadgenoot A. J. Meyerink behaalde 50 jaar geleden het meesterschap op alle wapens. Op 5 April zal hij 50 jaar schermleeraar zijn. 11. De heer W. G. Droog 35 jaar voorzitter van de afd. Haarlem van het Holl. bloembollenkweekersgenoot- schap. De Koningin-Moeder te Haarlem voor een bezoek aan het Parkherstellingsoord van het Roode Kruis aan den Rijksstraatweg en aan Brederodeduin. 16. De heer H. Polak uit Amsterdam houdt voor de leden der Vereeniging Haerlem een voordracht over „Onze oude steden, haar beteekenis en behoud." De Raad besluit o.m. tot slooping van perceelen in de Lange Veerstraat, de Damstraat en het Spaarne ten behoeve van de verbreeding van de Damstraat. Het percentage der plaatselijke inkomstenbelasting voor 1930/31 vastgesteld op 1,5. Het uitbreidingsplan Zuid-Oost vastgesteld. Tot hoofd van de Stads Apo theek benoemd Mej. A. C. Honig. 20. Overleden M. v. D. Boon van 18781924 als onder wijzer in Haarlem werkzaam geweest. 23. Politieboot in gebruik gesteld (voorloopige ligplaats Koudenhorn). 27. Afscheidsrede in de Groote Kerk van Ds. F. Postma. De door hem tot heden bezette predikantsplaats komt te vervallen. 28. De door Dr. B. Turksma opgemaakte balans van het Pensioenfonds der Gemeente wijst uit dat er een te kort in het Fonds zal ontstaan waarvan de waarde op 1 Jan. 1929 te stellen is op 3166815,28.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 68