MEI De ontvanger bij de registratie te Raalte, J. Jaarsma, naar Haarlem overgeplaatst, aanvaardt zijn nieuwen werkkring. 24. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen te Utrecht gehuldigd bij de jubileumsviering van de R.K. Staatspartij, waarin hij 25 jaar de quaestuur heeft waargenomen. 26. Het congres van de Alg. R.K. Ambtenarenvereeniging door het Gemeentebestuur ten Stadhuize ontvangen. Ds. C. J. van Paassen 25 jaar voorzitter van de Chr. Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte. 28. Van de 2 nog overgebleven boerderijen aan de Zomer- vaart tusschen Kruistochtstraat en Dubbele Buurt is er een gesloopt. De Raad neemt het voorstel van B. en W. betreffende de overeenkomst met de ziekenfondsen aan. 29. Overlijden van den heer J. C. Peereboom, oud-Hoofd redacteur van Haarlems Dagblad, Directeur der N.V. Lourens Coster. Een halve eeuw geleden werd door den toenmaligen burgemeester Mr. Iordens de eerste steen gelegd van een blok huizen aan de Leidsche vaart: het begin van het thans uitgestrekte Leidsche Vaartkwartier. Volgens eene mededeeling van het Bestuur in de jaarvergadering der Vereeniging Haerlem wordt het jaarlijksch verslag uitgebreid tot een Jaarboek waarin een jaarkroniek van Haarlem en eenige levensberichten van overleden Haarlemmers zullen worden opgenomen. 30. 50-jarig bestaan der Baptiste Gemeente. JUNI 5. Aan de brug over de Brouwersvaart tegenover de Hoofmanstraat is de naam Kousenbandsbrug gegeven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 71