SEPTEMBER 11. J. W. C. VAN DER PlGGE 50 jaar in dienst bij van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel. Besluit van het Gemeentebestuur een film van Haarlem te laten maken voor documentatie en propaganda. 12. De heer E. H. Krelage spreekt als gouverneur van het 59ste Rotary district (Holland) het openingswoord op de eerste regionale Rotary conferentie voor Europa en Noord-Afrika te Scheveningen. 13. Een plaatselijke afdeeling der Jongeren Vredesfede- ratie opgericht. Offic. opening van de Kleuterschool der Vereen. Rehoboth aan de Patrimoniumstraat. 15. Het Kinderhuis der Carmelitessen (Zijlsingel hoek Brouwerskade) geopend. 18. 50-jarig bestaan van K. van Eden's drogistenzaak. Dr. J. H. Thiel, leeraar aan het Gymnasium benoemd tot bijzonder hoogleeraar in de oude geschiedenis aan de Leidsche Universiteit. De Sint Marthastichting herdenkt haar 25-jarig bestaan. 19. Het gemeentelijk Gasbedrijf over '29 wijst een stijging van 5% afgeleverd gas. Het batig saldo bedraagt ruim ƒ479.000. 21. Bij W. Bus' Stoomboot Mij. herdenkt de boekhouder C. van den Berg zijn 45-jarige dienstvervulling. 23. Ir. G. Hofstede, directeur der M. Techn. School, met ingang van 1 Nov. benoemd tot Inspecteur-Gene raal van het Nijverheidsonderwijs; aan de M. Techn. School wordt hij opgevolgd door Dr. Ir. G. de Gelder, thans directeur van de Electrotechn. School te Am sterdam. Vluchtheuvels met lantaarn en lichtzuil aangebracht in de Van Eedenstraat ter weerszijden van de Tem peliersstraat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 77