NOVEMBER 16. De Raad besluit o.m. om vooralsnog de uitkeeringen aan werkloozen niet te verhoogen, maar met indivi- dueele gevallen rekening te houdentot het beschikbaar stellen van 10.500 voor een waterzuiveringsinstallatie in de zweminrichting aan de Houtvaart. De algemeene beschouwingen der begrooting be gonnen. 17. De prijs van electriciteit met ingang van 1 Jan. 1931 teruggebracht op 22 ct. per k.w.u. Het recht van aanplakken tot 30 Sept. 1933 verpacht voor 2.135 per jaar. 18. De Fransche gezant F. A. Kammerer bij zijn bezoek aan Haarlem op het Stadhuis ontvangen. 25. De politiepost Gen. Cronjéstraat is verplaatst naar het raadhuis van voormalig Schoten. 26. De Kathedrale kerk Sint Bavo ontvangt van Mgr. Dr. A. H. L. Hensen een koperen lessenaar, een navolging van den lessenaar, die gedurende eeuwen in de oude St. Bavo gebruikt werd. Bij de behandeling van het werkloosheidsdebat in den Gemeenteraad hebben ernstige relletjes plaats op de Gr. Markt en omgeving. 28. Een bemiddelingscommissie zal trachten om den direc teur van ,,Zang en Vriendschap" op zijn ontslagname (8 November) te doen terugkomen. In de begrootingsvergadering van den Raad deelt wethouder Slingenberg mede dat de extra schadeloos stelling aan Heemstede in geen geval meer dan 500.000 zal bedragen. De Commissaris van politie geeft een nadere verklaring over het gebruik van politiehonden bij eventueele relletjes zooals op 26 Nov. j.l. plaats gehad heeft. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van den Nederl. Uitgeversbond wordt door het bestuur een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 81