62 NOVEMBER krans gelegd op het graf van den oprichter J. K. Tadema op de algemeene begraafplaats. 29. De Burgemeester deelt mede dat er in 't vervolg bij relletjes geen gebruik meer zal gemaakt worden van politiehonden. 40-jarige dienstvervulling van C. de Vries, voerman bij de Gemeentereiniging. Regenten van het St. Elisabethsgasthuis geven B. en W. een uiteenzetting inzake het adres van de Vereeniging Haerlem" (11 November) betreffende de huisjes aan het Groot Heiligland. Majoor K. A. Rövekamp op 1 Oct. eervol ontheven van het commando van de schoolcompagnie Motor- dienst, gehuldigd. DECEMBER 2. Mr. A. H. J. Merens neemt ontslag als Deken der Orde van advocaten. 50-jarige dienstvervulling bij de firma Joh. Enschede Zonen van den plaatdrukker D. Kooy. 5. Overleden te Aerdenhout de heer D. E. L. VAN DEN Arend, destijds architect te Haarlem. Groote gasbuis gelegd door het Spaarne van den Schalkwijkerweg naar de Kamperlaan. 10. De Raad besluit o.m. dat van de bekende huisjes aan het Groot Heiligland alleen de voorgevels behouden zullen blijven. De Raad besluit tot aankoop van de Janskerk voor 35.000 en voor haar verbouwing tot huisvesting van het Gemeente-archief wordt ƒ42.000 beschikbaar gesteldtot aankoop ook van perceel Kenaupark voor 24.000 om met opoffering van een stuk tuin van dit perceel den toegang tot het Kenaupark te verbeteren. Het aantal werkloozen is tot 1900 gestegen. Ter bestrijding der groote werkloosheid worden uitgevoerd:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 82