uit over den toestand en de werkzaamheden gedurende het afgeloopen werkjaar der vereeniging en doet de pen ningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. Alle besluiten worden met meerderheid van stemmen genomen. Over zaken wordt mondeling, over personen met ge sloten briefjes gestemd. Wordt bij een eerste stemming over personen geen volstrekte meerderheid verkregen, dan heeft een tweede vrije stemming plaats; zoo er dan nog geen volstrekte meer derheid verkregen is, heeft tusschen de 2 personen, die de meeste stemmen op zich vereenigden, een herstemming plaats. Bij staking van stemmen beslist het lot. 11. Voorstellen tot wijziging der statuten kunnen alleen gedaan worden door gewone leden en donateurs en dona trices. Zij moeten minstens een maand vóór de algemeene vergadering bij het bestuur worden ingeleverd en ver- eischen voor hun aanneming een meerderheid van 2/3 der door de aanwezigen uitgebrachte stemmen. Zij treden niet eerder in werking dan nadat daarop de Koninklijke goedkeuring is verkregen. 12. Alleen gewone leden, donateurs en donatrices kunnen voorstellen doen tot verlenging van den duur der vereeniging of ontbinding daarvan. Deze voorstellen kunnen alleen behandeld worden op een daartoe belegde ver gadering. Tot de aanneming van zulke voorstellen wordt een meerderheid van 2/3 der. uitgebrachte stemmen ver- eischt. Indien tot ontbinding wordt besloten, worden, met inachtneming der bepalingen van art. 1702 Burgerlijk Wetboek, de eigendommen der vereeniging, voor zooverre zij in bruikleen werden afgestaan, geschonken aan die verzamelingen, die het bruikleen hadden, wordt door het bestuur bepaald aan welke instellingen die voorwerpen, die door de vereeniging zelf bewaard werden, zullen ge schonken worden, wordt het archief der vereeniging gede poneerd op het gemeentearchief en komt een eventueel batig saldo der kas ten goede aan de gemeente Haarlem. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit dd. 15 Mei 1931 no. 19

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 86