81 JULI De heer E. de Groot, hoofd der Willem de Zwijger- school, viert zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. De Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen houdt hare jaarvergadering te Haarlem. Het personeel van het Groote of St. Elisabeths- gasthuis herdenkt op feestelijke wijze het 350-jarig bestaan dezer stichting. (Zie 4 Juli). De gemeenteraad besluit tot aanschaffing van een draagbare handspuit. De gemeenteraad stelt een verordening vast, waarbij aan het winkelpersoneel een halve vrije dag per week wordt toegekend. (Dit besluit wordt later door de Kroon vernietigd). Het Frans Halsmuseum krijgt van Douairière Haitsma Muliervan Sytzema een groote speelklok uit het begin der 19e eeuw ten geschenke. 2. De Janskerk is geheel ontruimd en ter beschikking van de gemeente, die er t. z. t. het Gem. Archief zal onderbrengen. De Janskamer blijft nog voorloopig in gebruik als kantoor en vergaderzaal van de Diaconie der Nederduitsch Hervormde Gemeente. 4. Regenten en regentessen van het St. Elisabeths- gasthuis recipieeren ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan. De heer G. Wolzak, regent dier stichting, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van de Oranje- Nassau. (Zie 1 Juli). De Jeugdherberg ,,Jan Gijzen" wordt in gebruik genomen. 7. De Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland houdt hare algemeene vergadering te dezer stede. 9. "j" Mr. Dr. J. WAckie Eijsten, een bekend man op sociaal terrein. 12. f De heer J. N. Hendrix, lid der Eerste Kamer en oud-lid van Gedeputeerde Staten. 6

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 115