82 JULI 15. De gemeenteraad benoemt Dr. J. J. VAN DEN Hoek tot directeur der H.B.S. aan het Santpoorterplein. De raad besluit tot den verbouw van het Bureau van Openbare Werken en voteert daartoe een bedrag van 22.800.< De raad stelt 1600.— beschikbaar voor herstelling van den molen aan de Heussenstraat. De gebouwen van het voormalig Militair Hospitaal worden verkocht aan de N.VDrukkerij „De Spaarne- stad". De raad besluit in beginsel om een gebouw voor den gemeentelijken geneeskundigen dienst te bouwen in de Burgemeester Sandbergstraat. 16. De ledenvergadering van „Zang en Vriendschap" benoemt den heer Frits Schuurman tot haren directeur. Het orgel in de Wilhelmina-kerk wordt gerestaureerd. 17. De heer A. J. Meijerink neemt afscheid van de U.L.O.- school in de Jacobstraat als leeraar in de gym nastiek, enz. 22/23. De Nederlandsche Chemische Vereeniging houdt te dezer stede haar algemeene vergadering. 23. De Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloem bollenveiling neemt het grootste, tot dusver in het land, mijntoestél in gebruik. 29. Zitting van den gemeenteraad: besloten wordt een voorschot te verstrekken van 802.500.1 voor den bouw van 225 woningen der bouwvereenigingen „Voor zorg" en ,,St. Jozef" aan de Houtvaart. Besloten wordt tot onbewoonbaarverklaring van 112 woningen. Een bedrag van 352.500.— wordt beschikbaar gesteld voor den bouw van 110 woningen voor economisch zwakkeren, in de omgeving van de Spaarnhovenstraat. De raad neemt op hartelijke wijze afscheid van den heer Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, wethouder, die zich niet meer beschikbaar had gesteld voor een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 116