AUGUSTUS meerite bestaat 75 jaar, welk feit feestelijk wordt kerdacht. Er verschijnt van B. en W. een financieele nota. Daarin wordt o. m. aangekondigd verbooging van personeele belasting, verbooging der tarieven voor water, gas en electriciteit, enz. 30. De gemeentebegrooting sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 15.617.545.—'. SEPTEMBER 1. Zitting van den gemeenteraad in zijn nieuwe samen stelling. De beer W. J. B. van Liemt wordt gekozen tot wethouder in de vacature Mr. J. N. E. Heer- KENS Thijssen. Herkozen worden als wethouders de heeren Mr. M. Slingenberg, W. Roodenburg en Mr. J. Gerritsz. De Juliana van Stolbergscbool aan de Byzantiumstraat wordt geopend. 2. De Centrale Diaconale Conferentie der Gereformeerde Kerken wordt alhier gehouden. 3. De heer H. Bijkerk neemt afscheid als hoofd der Christelijke school aan de Bakenessergracht. Hij wordt opgevolgd door den heer P. J. Jongejan. (Zie 1 Juni). De heer Frits Schuurman wordt geïnstalleerd als directeur van ,,Zang en Vriendschap". (Zie 16 Juli). 5. De N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" herdenkt haar 25-jarig bestaan. De Vereeniging tot Bevordering van het Onderwijs in Handenarbeid houdt alhier haar jaarvergadering en herdenkt haar 50-jarig bestaan. De Vereeniging voor aquarium- en terrariumkunde „De Natuur" houdt eene tentoonstelling in het Bron gebouw. 6. "f De heer Vincent Loosjes, oud-wethouder, voorzitter der Vereeniging ,,Haerlem". ■j" De heer C. Sorgdrager, oud-directeur en oprichter der Haarlemsche arbeidsbeurs.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 118