Burgemeester Boreel het Eerevoorzitterschap werd aangeboden. Het werd met gratie aanvaard en de Burgemeester-Eerevoorzitter gaf, telkens als de ge legenheid zich aanbood, blijken van levendige be langstelling en o.a. bij den herbouw van den Stadhuis toren daadwerkelijken steun. Ook de stichting van het Frans Halsmuseum, die heel wat voeten in de aarde gehad heeft en waarbij Haarlem s Raad be zwaarlijk gezegd kan worden over ijs van éen nacht te zijn gegaan, is voor een groot deel Burgemeester Boreel's werk. Terecht zou men het kunnen aanhalen cils een proeve Vein zijn tctm doorzettingsvermogen. Is het dan niet te begrijpen, dat die tijd inspireerend werkte? Zelfs het terugdenken er aan is opwekkend. „Of een Secretaris zijn Ambt goed en met liefde „kan vervullen, hangt voor een groot deel af van den „Burgemeester en hoeveel heb ik dit in het oog hou dende, aan Burgemeester Boreel te danken. Diens „hoogstaand karakter gepaard aan fijne tact om alle persoonlijke elementen uit de zaken te verwijderen, „diens kwaliteiten als JVlensch en als Regent hebben „het mij tot een lust gemaakt onder hem te arbeiden. „Zonder de teugels te laten glippen, heeft hij mij „zooveel mogelijk zelfstandigheid gelaten en daardoor „gemaakt, dat het Ambt van Secretaris mij bleef „boeien." Met deze woorden bracht ik hem bij mijn heengaan in 1909 in den Raad mijn dank. Waarom die hier aangehaald? Omdat de herlezing daarvan de gedachte deed rijzen, dat, hoe anders men ook in veel dingen denken gaat, ik thans, ruim 23 jaren later, weer geheel hetzelfde zoude hebben gezegd. Zooals ik Burgemeester Boreel zag bij mijn afscheid als Secre-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 22