uitstapjes gemaakt, geschenken ontvangen, subsidies verleend, voordrachten gehouden, er is een tentoonstel ling op de Hoofdwacht ingericht en vooral gewaakt het oude stads-schoon te behouden. Zonder de mede werking van de eigenaren is evenwel bedroefd weinig te bereiken, omdat het behoud van het oude dikwijls onmogelijk is en bovendien extra-geldelijke offers vergt, welke onze vereeniging meestal niet kan brengen. Toch zijn wij veel verder dan vroeger, omdat nu sedert eenige jaren de voorlichting van de schoonheidscom missie en het bureau van bouw- en woningtoezicht is verkregen, welke beide ons hun niet genoeg te waar- deeren hulp en steun verleenen. Vergeten mag ook niet worden de Rijksmonumenten-commissie, welke meermalen haar tusschenkomst geeft. Het spreekt wel van zelf, dat wij ons over het bestaan van de schoon heidscommissie hartelijk verheugen, omdat zij niet alleen veel kwaads verhoedt, doch er ook altijd op uit is een goede oplossing te vinden, indien een gedeelte van een fraaien gevel moet worden veranderd, wijl het perceel, wat meestal geschiedt, voor winkel moet worden dienstbaar gemaakt. Zoo zijn wij dan zeker tevreden, doch nog niet voldaan, want zoolang onze Gemeente nog geen monumentenverordening als in den Haag en andere plaatsen heeft, zal niet altijd en juist bij belangrijke perceelen dat verhoed kunnen worden, waarvoor alle oprechte Haarlemmers zoo bevreesd zijn. In dezen ongewissen tijd kan er van geldelijken steun van de overheid weinig sprake zijn en daarom wacht het ondergedeelte van den mooien Lieven de KEY-gevel in de Groote Houtstraat, nabij de monumentale poort van het Proveniershuis nog altijd op eerherstel. Door de groote wolkenkrabbers, die hier en daar in onze goede stad verrijzen en voor de richtige uit-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 27