14 oefening der betreffende bedrijven wel noodig zullen zijn, gaat veel van het rustige, intieme karakter ver loren, vooral, indien zij in een omgeving komen, waar zij allerminst passen. Doch wat te denken van den afschuwelijken gashouder, waarover al menigmaal werd geschreven, doch waarover ook wij toch wel ons woord mogen spreken, al baat het niet meer? Het moet de hoogste niet alleen van Nederland, maar van alle landen zijn, natuurlijk met uitzondering van Ame rika en nu zijn er nog -ja, zoo zijn er die daar trotsch op gaan. Waar ge ook binnen of buiten de gemeente gaat staan, om van het mooie Haarlemsche stadsbeeld te genieten, overal steekt hij verwaten zijn kop op, om met zijn plompheid Uw genoegen voor immer te bederven. Was er met de kennis en kunde van onze bekwame ingenieurs niet iets te bereiken geweest, dat minder in het oog viel, door b.v. het gevaarte van dubbelen omvang te maken, waardoor het half zoo hoog ware geworden, of in den grond te stoppen? Gedane zaken nemen evenwel geen keer, hoezeer ook te bejammeren, doch dat bij zulke overheids-bouwsels een wakend oog moet toezien, zal toch wel een ieder beamen. Gelukkig van veel kleiner omvang en op een beschei den hoekje staat het perceel no. 37 in de Anthoniestraat. Daarin was vermoedelijk de oudste gevelsteen (1572) van Haarlem gemetseld, waarin St. Joris met den draak gebeiteld. Afgebroken moest het huisje worden, omdat het te bouwvallig was, maar als een phoenix is het uit zijn asch herrezen, dank zij de medewerking van den eigenaar, den bouwmeester en een bijdrage van Haerlem. Het is een straat, waarin weinig te koop is en waar heen men zich niet begeeft, zonder er te maken te hebben, maar ook zonder dat laatste is een gang

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 28