geschenken. De heeren W. P. J. Overmeer, J. M. Stap, Willem Dyserinck stonden ons respectievelijk af Geschiedkundige kroniek van Bloemendaal, Over- veen en Vogelenzang 1852.'1880; Help U zelf. Jaarboekje voor de Gemeente Bloemen daal 1912—1913; Een foto van De Hoofdwacht tijdens de lichtweek genomen. Drie foto's voorstellende: de twee perceelen aan het Groot Heiligland, waarvoor in de plaats het Doopsgezind Kinderhuis in 1881 werd gebouwd; de beide huizen aan de Nieuwe Gracht nrs. 5 en 5a, in 1882 gebouwd; de drie voormalige pakhuizen aan het Spaarne nrs. 81, 83 en 85 van de firma Dyserinck Zonen. Van den heer van Bremen kregen wij een eigenaar dige marmeren plaat, die beneden in den gevel van het voormalige kantoor van de firma Gonnermann op het Phoenix terrein was ingemetseld. Daar staat in- gebeiteld Deeze steen gelegd door Z: K: H: Willem Frederik Paul Alexander Bodewijk Erfprins van Oranje den XXIV April MDCCCXXXVIII Vele winkels in het midden der stad moeten uit breiden en vergrooten, om met hun tijd mee te kunnen gaan. Ook de firma Gerzon Co. in de Groote Houtstraat is bezig een nieuw gebouw op te trekken. Bij het afbreken bleek echter op een binnenplaats een driedeelige achttiende-eeuwsche kast ingemetseld, die vermoedelijk vroeger voor het opbergen van schoon maakartikelen werd benut. Ook deze ontvingen wij ten geschenke; voorts van het plaatselijke Bilderdijk- comité het Gedenkschrift, 4 foto's en 2 catalogi.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 39