laatste ging omstreeks 1880, na laatstelijk door wijlen Johs. DE Breuk te zijn beheerd, in andere handen over en bestaat reeds lang niet meer. Zoowel de firma J. D. L. P. Zocher als de boom- kweekerij Zocher Co. werden na den dood van L. P. Zocher door Kerbert alleen voortgezet. Grooten- deels beperkten zich de werkzaamheden op 't gebied der tuinarchitectuur tot het dienen van advies omtrent onderhoud en wijzigingen in den aanleg van door de firma vroeger aangelegde werken. Van de grootere nieuwe werken, die van den beginne af geheel door Kerbert waren ontworpen, verdienen vooral vermel ding: de aanleg van het gedeelte van de Haarlemsche begraafplaats bij het Mausoleum, de begraafplaats Westerveld, Rustoord te Nijmegen en Zorgvlied te Amsterdam. Hij was adviseur van het Vondelpark en legde de hoofdwegen aan in het Willemsparkkwartier te Amsterdam. De boomkweekerij der firma Zocher Co. was gevestigd op Rozenhagen ten Noorden van den Klop persingel en bleef in stand, totdat dit geheele perceel voor bouwterrein werd bestemd. Behalve op het gebied der boomkweekerij verwierf de firma zich o.a. naam door hare kuituren van Chineesche Pioenen, Japansche Iris en Knolbegonia's. Meermalen stond Kerbert met groote welwillend heid en belangeloosheid de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur met raad en daad bij, wan neer plannen moesten worden ontworpen voor een vijfjaarlijksche tentoonstelling te Haarlem (1900 en 1905) of voor een beplanting van een bloembollen- aanleg op een buitenlandsche tentoonstelling, zooals te Parijs in 1900. In 1878 had hij reeds op gelijke wijze het Tulpenperk voor de in dat jaar gehouden Parijsche

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 45