van Berhkout De Clercq, overleed, werd, na overleg met de familie de Clercq, Adriaan de Clercq door mijn vader uitgenoodigd om met mij de opengevallen plaats te vervullen. Hij nam dit aanbod aan en spoedde zich naar Haarlem. Ik kan mijn vader nooit dankbaar genoeg zijn voor de keuze die hij toen gedaan heeft, want ik heb van 1882 tot .1917 op de meest aangename wijze met de Clercq samengewerkt om den bloei van de Haarlemsche Bankvereeniging te bevorderen. r) Hij had, zooals ik boven reeds opmerkte, een hooge opvatting van het leven, zoowel van het partikuliere als van het zakelijke leven. Als beheerend vennoot van de Haarlemsche Bankvereeniging was het niet zijn eigen belang dat op den voorgrond stond maar was 't hem in de eerste plaats te doen om den naam dier instelling hoog te houden. Dat hij een open oog en een warm hart had voor de belangen van den arbeiders-stand moge blijken uit zijn initiatief voor de oprichting van een aantal coöperatieve bouwvereenigingen voor de verbetering der woning-toestanden, die in de tachtiger jaren nog veel te wenschen overlieten. Door zijn toetreden tot de afdeeling Haarlem van de vereeniging ,,het Witte Kruis" werkte hij krachtig mede aan de stichting der eerste volks-badhuizen. Voor de behartiging der belan gen van de stoffelijk misdeelde burgers van Haarlem richtte hij met Jhr. Mr. Rethaan Macare, Baron x) Om een denkbeeld te geven van de ontwikkeling, die de Haarlemsche Bankvereeniging onder zijn mede-leiding heeft gehad, mogen hier eenige vergelijkende cijfers volgen. 1882 1916 Debiteuren 600.000 f 4.904.000 1882 1916 Gestort kapitaal plus reserve, f 192.000 f 1.260.000 Crediteuren 919.000 5.286.000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 50