gelegen ten noordoosten tegenover den ingang van de Iordensstraat)Daarachter lag het terrein van de voormalige begraafplaats, het Zuider Kerkhof, aan den Dreef uitkomend. Hier bouwde Kersten Senior zijn woonhuis, thans No. 20. 't Was dus aldaar dat J. H. Kersten Jr. zijn jeugd doorbracht. Het is mij onbekend, of hij en zijn broeder Egbert, met wien hij later de zaken dreef, tot het bloembollenbedrijf uit eigen wensch gekomen zijn, dan wel, of de vaderlijke wil hen daartoe dreef. Zeker is echter wel, dat Jan Kersten, zooals hij gewoonlijk genoemd werd en zijn broeder niet een gemaklcelijken begin-leertijd in het vak doormaakten. Vader Kersten eischte, dat zijn zoons, dus zijn latere opvolgers in de zaken, volkomen bekend en vertrouwd zouden geraken, met alle voor komende werkzaamheden in het bloembollenbedrijf en zijn trots was, wanneer bezoekers zijn velden in oogen- schouw kwamen nemen, hen er op opmerkzaam te maken, dat onder het te veld zich bevindende personeel ook zijn zoons waren. Het verhaal gaat, dat bij zoo n bezoek, 't was een der meest bekende buitenlandsche bloembollenimporteurs, deze ietwat afkeurend op merkte, dat zoons van den patroon, dus aanstaande bedrijfshoofden, toch eigenlijk meer hun passend verantwoordelijk werk behoorden te verrichten, dan hetgeen zonder meer aan den eersten den besten werknemer kon worden opgedragen, 't M.ag misschien wel aan dit voorval worden toegeschreven, dat beide zoons spoedig daarop hun verdere opleiding in het buitenland ontvingen. De firma J. H. Kersten Co. had, zooals reeds gezegd, haren zetel aan den Wagenweg alhier, bezat ook te O verveen en Haarlem (thans Wilhelminapark) cultuurgronden en had ook in gebruik de aan het fonds

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 55