38 hij ruim 25 jaar Secretaris was, eene functie, die hij op waarlijk voortreffelijke wijze bekleedde. Ook vervulde hij als Secretaris lange jaren eene plaats in het bestuur der Afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Beide functies nam hij met de hem eigen, algeheele toewijding en groote zorgvuldigheid waar en zelden of nooit heb ik iemand ontmoet, die zich meer en beter had ingewerkt in een bestuursfunctie, die hij te vervullen had, dan dit steeds met Jan Kersten het geval was. Zoo had hij na moeizame tezamenbrenging der gegevens voor het Krusemanfonds een klapper tezamen gesteld, waarin al de werknemers zijn opgenomen, die eventueel uit het Krusemanfonds uitkeering zouden kunnen bekomen, met volledige gegevens over hun leeftijd en den tijd, dien zij bij de verschillende patroons hadden gewerkt, in Haarlem en omstreken. Ook was Kersten gedurende vele jaren, van 1 Januari 1907 tot .1 Januari 1930 lid van het Scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel alhier, het zoo nuttige instituut, waardoor bij onder linge geschillen, de leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, op snelle en goedkoope wijze rechtspraak kunnen verkrijgen. De rijke erva ring die hij, zoowel in de cultuur als handel der bloembollen bezat, deden hem in genoemd college een der meest geachte leden zijn. Ook voor de afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen, waarvan hij jaren een gewaardeerd bestuurslid was, heeft hij zeer verdienstelijk werk verricht door het zorgvuldig ordenen van de bescheiden, die in het bezit van de afdeeling waren. Als oud Haarlemmer gevoelde hij ook zeer veel voor de geschiedenis en beteekenis onzer stad op velerlei gebied; zoo was hij tot zijn dood bestuurslid

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 58