zijn echtgenoote kennen, die in zijn huis steeds den Amerikaanschen geest levendig hield. Een groot aantal buitenlandsche ingenieurs, waar onder verschillende Zweden en Zwitsers werkten bij deze maatschappij, met velen hunner bleef Hulswit gedurende zijn verdere leven in relatie en daardoor steeds op de hoogte van de nieuwste werktuigen en werkwijzen. Na zijn terugkeer in 1894 begon bij Figee de fabri cage van electrisch gedreven werktuigen, waarvan in de eerste plaats die voor de toenmalige Nieuwe sluis te IJmuiden de tegenwoordige Middensluis moet worden genoemd. Het was met dit werk dat mijn samenwerking met Hulswit, die tot 1927 mocht duren, begon. Rusteloos heeft hij in die jaren getracht den bloei der fabriek te bevorderen en den naam der onderneming hoog te houden door de aan haar opgedragen werken tot tevredenheid van haar afnemers af te leveren. Zij die onder en met hem gewerkt hebben, kunnen zijn werk kracht waardeeren. Onvermoeid als hij was, rustte hij niet voordat het programma, dat hij zich gesteld had was afgewerkt, of het ging om het verkrijgen van een werk of om de aflevering, steeds bleef hij op zijn post tot alles geregeld was. Hij eischte veel van anderen, maar nog meer van zichzelf. Begrijpende dat het noodzakelijk was voor de opleiding van jonge werkkrachten te zorgen, voerde Hulswit reeds in 1903 een leerlingwezen in, dat in den loop der jaren een groot aantal bekwame vakmenschen heeft gevormd. Naast al zijn werk wist Hulswit nog tijd te vinden om het algemeen belang te dienen. In Januari 1908 tot lid van den Gemeenteraad gekozen, werd hij in 1910

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 63