48 drager, als voorzitter van de plaatselijke afdeeling van dien bond, heeft een langjarige en vriendschappelijke samenwerking en gezamenlijk overleg bestaan. Tot aan het einde: Loosjes stierf op den Zaterdagavond, Sorg- drager op den Zondagmiddag, slechts weinige uren later. Hunne voorouders Adriaan Loosjes en Cornelis Gysberts Zorgdraager, die in 1703 samen een reis naar Groenland volbrachten, hebben moeilijk kunnen vermoeden, dat hunne nazaten, twee eeuwen later, samen op hetzelfde kompas zouden koersen in Haar lem's politieke stroomingen. Toen Loosjes, bij zijn huwelijk, zich in 1893 voor goed in Haarlem vestigde, sprak het voor dezen goed- Haarlemmer van zelf, dat hij lid werd van de aloude rhetorijkkamer, bekend onder de zinspreuk ,,Trou moet blijcken Welnu, hij deed zijn trouw blijken in een bijna veertigjarig lidmaatschap. In 1902 werd hij als fiscaal (penningmeester) opgenomen onder de hoofden dezer Sociëteit en in 1920 werd hem, als Keizer, de handhaving der oude tradities van Trou opgedragen. Een taak, waarvan hij zich, met zijn representatieve persoonlijkheid, steeds met gratie heeft gekweten en die hem bij uitstek lief was geworden. Een groot stuk van zijn genegenheid ging ook uit naar onze Vereeniging Haerlem. Zoo hij al niet haar geestelijke vader is geweest, zeker heeft hij toch als een der peters het kindeke mede ten doop geheven (voor welke doopsgezinde zonde „kinderdoop" hem bij deze ten volle vergiffenis worde geschonken). Op de oprichtingsvergadering van 2 Nov. 1901, waar de Vereeniging haar naam kreeg, behoorde Vincent Loosjes tot de aanwezigen en in het eerste bestuur vond hij zijn plaats als penningmeester. Ononderbroken heeft hij zijn plaats in het bestuur

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 72