verdwenen het vriendelijke geveltje en de hooge lessenaars met de hooge kantoorkrukken, om plaats te maken voor een weidsch modern kantoorgebouw met fraaie betimmeringen en deftige bureaux-ministre. Toen in 1925 de heer Uitenbosch zich wegens hoogen leeftijd uit zaken terug trok, bleef de leiding van het kantoor in handen van Broos tot aan zijn verscheiden op 7 December 1.1. Buiten zijn zaken bewoog Broos zich weinig in het publieke leven, maar hij zou geen goed zoon van zijn vader geweest zijn, indien de zaak der Doops gezinden hem niet ter harte ware gegaan. In 1889 tot lid van den Kerkeraad der Vereenigde Doops gezinde Gemeente benoemd, werd hij, uit erkenning zijner administratieve talenten, reeds spoedig gekozen, eerst tot boekhouder en later tot directeur van het Fonds tot den Predikdienst van genoemd kerkgenoot schap, terwijl hij ook deel uitmaakte van het college van executeuren en administrateuren van het Fonds van wijlen Dr. Jacobus van Zanten, een fonds bestemd tot verstrekking van brood en brandstoffen aan de gealimenteerden der Doopsgezinde Gemeente. Bovendien was Broos een kunstzinnig man met fijnen smaak en veel liefde voor het antieke. Naar buiten kon hij die tot uiting brengen door zijn adviezen als bestuurslid der Vereeniging Haerlem en de Ver- eeniging tot uitbreiding der Verzameling van Kunst en Oudheden op het Gemeentelijk Museum te Haarlem, doch ook voor zichzelf verzamelde hij in den loop der jaren tal van mooie dingen, die zijn woning tot sieraad strekten. Niet onbegaafd als teekenaar nam hij steeds een schetsboek mede op de vele reizen, O

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 78