Sint Bavo gehouden op 15 Februari 1933, en Mr. C. M. J. de Jongh, die, hoewel geen Haarlemmer van geboorte, door zijn vele blijken van belangstelling in en medeleven met onze vereeniging alleszins een plaats in het bestuur werd waardig geacht. Het bestuur bestaat thans uit negen leden, zoodat aan het door de statuten vereischte minimum is voldaan. Tenslotte heeft de nieuwe secretaris met het samen stellen van dit verslag het laatste, zoo niet het zwaarste en tevens aangenaamste gedeelte van zijn taak aanvaard. Gaarne heeft hij de zorgen aan het secre tariaat verbonden op zich genomen, en al vleit hij zich niet met de hoop zijn voorganger te kunnen evenaren, toch zal hij trachten de vereeniging te helpen handhaven op het peil, waarop zij zich thans bevindt. Leden, vrienden van onze vereeniging werden ons door den dood ontrukt, bekende Haarlemmers, typische figuren van onze stad. Hen allen te noemen ligt niet op onzen weg, wij memoreeren daarom slechts J. C. Jolles, J. H. Wentholt, T. H. Peltenburg, L. Glaser, Ds. A. Binnerts, Dr. G. Adrian, Jhr. Dr. A. J. Rethaan Macaré, G. J. van Gasteren, Dr. W. E. Merens, terwijl tevens A. van der Maaren Jansen, de nestor van onze leden en Jhr. P. Quarles VAN Ufford niet vergeten dienen te worden. Van eenigen zal een levensbeschrijving in dit jaarboek worden opgenomen, terwijl het lid van der Maaren Jansen voor zijn dood de plattegronden met de namen der bewoners van de Groote Markt, Anegang en Groote Houtstraat tot het Verwulft, zooals de toestand daar ter plaatse vóór ongeveer tachtig jaar was, aan den Voorzitter ter hand stelde, welke teekeningen door de commissie tot samenstelling van het jaarboek persklaar zullen worden gemaakt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 10