en naar alle waarschijnlijkheid een volgend maal kunnen afgedrukt worden. De opengevallen plaatsen werden door hen, die zich als lid opgaven, bezet; een aantal leden vestigden zich elders en bedankten voor het lidmaatschap. Ook de invloed van deze ongewisse tijden liet zich gelden; eenigen moesten zich tot hun leedwezen van de lijst laten afvoeren. Toch kunnen wij dankbaar gestemd zijn, dat het aantal van het vorige jaar op een tiental na gehandhaafd bleef en thans 425 bedraagt. W'e gaan opgewekt het nieuwe jaar in en rekenen op aller medewerking om de uitstapjes, lezingen en wat het programma U ook bieden zal te laten slagen en doen tevens een beroep op Uw steun om door het werven van nieuwe leden onze vereeniging tot nog grooter bloei en welvaart te brengen. Gaarne stellen wij daartoe op aanvraag propaganda-materiaal be schikbaar, terwijl als premie voor het aanbrengen van een nieuw lid een plaat voorstellende het Ver- eenigingsgebouw De Hoofdwacht, wordt toegezonden. In de eerste maand van 1932 en wel op den 27sten vond de lezing plaats, welke Professor Dr. F. W. Hudig in het Vereenigingsgebouw voor de leden hield. De belangstelling voor het te behandelen onderwerp „Een blik in Haarlem's verleden" was dusdanig, dat de vergaderzaal nauwelijks allen kon bevatten. In twee uur tijds gaf de spreker een beschrijving van de vele strijdvragen over het ontstaan en de prille jeugd van Haarlem, van de belangrijkste gebeurtenissen sinds Graaf Willem II, Roomsch Koning zijn prinsen woning aan de Beek op 't Sant plantte, over de wel vaart en de uitbreidingen der stad, terwijl tevens de invloed, welke van de Vlaamsche bouwmeesters en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 11