mag heeten. Den laatsten avond werd het bestuur rondgeleid, waarbij de heer Pijnacker Hordijk zeker ook namens de deelneemsters en de deelnemers aan de 3 andere groepen sprak, toen hij Pastoor Boogmans dankte voor de groote bereidwilligheid, waarmede deze zijn tijd voor ,,Haerlem" ter beschikking had gesteld en voor de vele moeite, welke deze zich hiervoor getroost had. Het bestuur vergaderde in het afgeloopen jaar vele malen. Naast de verslagen van de uitstapjes en van de gehouden tentoonstelling waarbij uit de opgedane ervaring leering voor later viel te trekken en de vele besprekingen welke aan het maken van deze plannen zijn verbonden, vormden de ingekomen brieven over aanvragen om steun van geldelijken en anderen aard evenvele punten van bespreking. Schilderijen werden ons te koop aangeboden, waaromtrent overleg met den directeur van het Frans Hals Museum diende gepleegd te worden. Het R.K. Werkeloozen Comité deed een beroep op onze verzameling lantaarnplaatjes; een derde verzoek betrof de reproductie van aquarellen betrekking hebbend op eenige Haarlemsche Hofjes. Aanvragen waaraan voldaan werd en waaraan geen gehoor kon worden gegeven, daar ze ons zouden voeren op het terrein, dat buiten de bevoegdheid van Haerlem ligt. Ook de tijden dwingen tot een zuinig geldelijk beheer, zoodat helaas de uitgaaf van een werkje over Lieven de Key in verband met de daaraan verbonden kosten thans niet tot stand kan worden gebracht. Staat eveneens niet reeds jaren op onze lijst van wenschen de verbouwing van de bovenverdieping der Hoofdwacht om aan het gebrek aan ruimte bij de groote belangstelling, welke voor de lezingen en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 15