tentoonstellingen bestaat, tegemoet te kunnen komen 1 Maar het belangrijkste deel der besprekingen vormde vanzelfsprekend het behoud en de restauratie van het Haarlemsche stadsschoon, hetgeen al groote lasten voor onze vereeniging met zich mede brengt. Voor de verbouwing van het geveltje aan de Sint Anthoniesteeg werd de toegezegde subsidie uitbetaald; de verandering van den gevel van perceel Ged. Oude Gracht 36 had onze aandacht en na overleg met den eigenaar, den uitvoerder en de gemeentelijke instanties werd het gewenschte resultaat bereikt. Een woord van dank aan hen allen en aan den eigenaar in het bijzonder, die steeds met de grootste inschikkelijkheid aan alle wenschen gehoor gaf. Ook Ged. Oude Gracht 62 kon na vele wederwaardigheden naar ons genoegen gerestaureerd en verbouwd worden. Op 27 April kwam het bestuur in spoedvergadering bijeen. Eenige dagen te voren was immers de molen de Adriaan afgebrand. Een comité van aanbeveling voor den opbouw was bereids opgericht, welk comité ook een beroep op onze vereeniging deed en eenige malen in de Hoofdwacht vergaderde. Het bedrag indertijd al bestemd voor de restauratie kon thans voor den herbouw worden toegezegd. Wij vertrouwen dat binnen niet te langen tijd een nieuwe Adriaan het troostelooze stadbeeld van thans moge sieren. Tijdens het carillonconcert van Maurice Lannoy uit St. Amand- les-Eaux ten bate van den bouw vormde de Hoofdwacht het middelpunt waar de organisatoren en de collectanten van dien avond bijeenkwamen, terwijl de adressen van de leden beschikbaar werden gesteld voor het toe zenden van de aanvragen om geldelijken steun. De verbouwing van Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt had onze speciale belangstelling en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 16