26 college aftrad, werd Adrian benoemd tot opvolger en is 't gebleven tot zijn dood. Het ambt gaf een bepaalde richting aan zijn leven en denken. Hij werd bij uitnemendheid hygiënist en als zoodanig heeft hij een plaats van beteekems vervuld in den Gemeenteraad. Aan alle hygiënische besprekingen, vooral die betrekking hadden op besmettelijke ziekten, tuberculose bestrijding, zuigelingen verzorging, woning verbetering, gasthuis-politiek, nam hij deel en gaarne werd naar hem geluisterd. Groot redenaar was hij niet, maar hij sprak met overtuiging en beheerschte zijn onderwerp volkomen. In de laatste jaren werd hij ernstig geplaagd door doofheid. Hieraan was het voordeel ver bonden, dat hij nimmer afgeleid werd en zijn kalmte niet verloor, als er rondom hem gebabbeld werd. Zich ontwikkelende in de lijn der sociale genees kunde is Adrian van den aanvang af bestuurslid geweest der vereeniging tot bestrijding der tuberculose en in die hoedanigheid was hij een trouwen steun van den oprichter, Dr. Kersbergen. Ook de vereeniging Zuigelingenzorg heeft hij opge richt met Dr. Frank en ook daar behield hij den zetel tot de dood hem verraste. Adrian was geen voorstander van jubilea en gedenk dagen. Doch toen de dag herdacht werd, dat hij hier ter stede 25 jaar geneesheer was, vond hij 't zeer aardig. Wat hem bij deze gelegenheid bijzonder trof, was niet alleen de medewerking van alle collega's in de gemeente, maar bovenal de bewijzen van instem ming, die hij mocht ontvangen van zijn eenvoudige patiënten, die bijna allen tot een bus behoorden. Adrian is het grootste deel van zijn leven busdocter geweest. Die practijk trok hem altijd zeer aan. Adrian is gevallen midden in zijn werk. Zich ziek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 42