Hoofdbestuurder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen geweest en heeft voor haar een zeer belang rijk rapport uitgebracht over het Spaarwezen. De functies van President-Commissaris en Voor zitter van den Raad van Toezicht van de Haarlemsche Hypotheekbank, (waarvan hij mede-oprichter was) behoefde hij niet prijs te geven bij zijn verhuizing naar den Haag. Deze deden hem blijvend contact houden met Haarlem, doordat zij hem minstens eens in de 14 dagen ter vergadering naar Haarlem riepen. Dit bood hem gelegenheid dan tevens oude vrienden op te zoeken en de bestaande banden voor hem en de zijnen, die hem vaak vergezelden, in stand te houden. Wat in Haarlem gebeurde had steeds zijn volle belangstelling en den belangrijken invloed, dien hij ook in den Haag door ambt en persoonlijkheid heeft verworven, heeft hij vele malen aangewend ten bate van zijn oude woonstad en van menigen Haarlemmer. Vreemdeling is Jhr. Rethaan Macaré in Haarlem nooit geworden. Die het voorrecht had hem te ver gezellen, als hij met kwieken stap door Haarlem's straten liep, kon verbaasd zijn, hoevele Haarlemmers, ook toen hij reeds tientallen jaren in den Haag woonde, hij nog als bekenden groette. Met zijn groote opgewekt heid kon hij dan van hen of over een oudere generatie uit ,,zijn" tijd verhalen. Uit den eerbiedigen groet hem gebracht, uit de verrassing bij herkenning, bleek steeds hoe de herinnering aan zijn hoffelijkheid en werkzaamheid en aan zijn toewijding aan het algemeen belang in dankbare herinnering bleef voortleven. Dat had hij aan Haarlem en de Haarlemmers ver- verdiend. Want van Jhr. Mr. Rethaan Macaré als Haarlemmer mag worden erkend: ,,il a payé de sa personne". Mr. A. S. Miedema.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 49