Februari van dat jaar, werd door de voogden der minderjarige kinderen van hem en zijne echtgenoote Maria Hagebaert, Valckenburgh voor/5700.— ver kocht aan den Heer Albertus Verhamme. Deze liet Valckenburgh na aan zijn eenigen zoon Abraham Verhamme, maar ook hij kan er niet lang eigenaar van geweest zijn, want den 25 October 1737 werd de lustplaats door hem overgedaan aan den Heer Es- tienne M.ASSÉ, voor denzelfden prijs dien zijn vader er voor betaald had, n.l. ƒ5700. Massé veranderde den oorspronkelijken naam van de hofstede. .Zij werd door hem gedoopt Rudt van Onnut, wat misschien zoowat eene zinspeling was op zijne eigen levenservaringen, maar hij genoot er toch niet lang rust, want reeds den 6 Augustus 1739 ging zij voor ƒ4000.in eigendom over aan Hendrik Baak. Al even snel maakte deze er zich van af en vond den 4 M.ei 1741 tegen dezelfde som welke hij er voor had betaald, koopers in Gerrit Buytendijk, Andries Elout en Cornelis Vreeburgh. Laatstge noemde liet zich reeds den 7 September 1741 voor ƒ1300.afkoopen en deed toen over zijn derde in Rust van Onrust, volgens omschrijving als vroeger, maar waarbij nu nog gevoegd werd het tuingereedschap, het beeld en zijn voetstal, het horloge en de klok, benevens de schoorsteenstukken. Toen werd spoedig de doodsklok over deze schoone buitenplaats geluid, want den 15 Juli 1742 verzochten Buytendijk en Elout aan het gerecht van Tetterode, Aelbertsberg en de Vogelensang de heerenhuizing van de hofstede Rust van Onrust te mogen sloopen, omdat zij geen kooper voor het goed konden vinden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 88