JAARVERSLAG 1932 Wederom is een kringloop gesloten en heeft ook de Vereeniging Haerlem een jaar kunnen toevoegen aan de reeks, welke sinds haar oprichting is verloopen. Evenals vorige jaren is ook 1932 niet onopgemerkt voor onze vereeniging voorbij gegaan, waarvan dit verslag U een getrouw beeld moge geven. Werd het bestuur in de beide voorgaande jaren zwaar getroffen, zoodat de toenmalige secretaris meer malen van een zwarten dag kon spreken, thans kan de nieuwe functionaris U mededeelen, dat dergelijk gebeuren het bestuur in het afgeloopen jaar gespaard is gebleven. Indien wij hier het bestuurslid Jhr. Mr. B. M. DE Jonge van Ellemeet missen, dan is dit een gevolg van zijn benoeming tot rijksarchivaris voor de provincie Utrecht. Veel is hij voor onze Vereeniging geweest en nog frisch in het geheugen ligt dat van degenen, die onder zijn leiding de historische vertrekken in het Paviljoen bezichtigden. Missen zullen wij hem verder als slotvoogd van de Ruïne van Brederode, welke functie hij juist één jaar bekleedde. Dreigt hier immers thans niet weer dezelfde chaotische toestand te ontstaan als vóór zijn benoeming? In de vacature Broos werd dit jaar voorzien. Op de algemeene vergadering werden tot bestuursleden gekozen mevrouw J. M. Sterck-Proot, de schrijfster van het U bekende werk getiteld „Haarlem's oudste tijden" of U van nabij beter bekend indien ik tenminste op de feiten mag vooruitloopen door haar lezing over de X

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 9