2. Jhr. O. van Lennep draagt het commando van de Haarlemsche Burgerwacht over aan den heer C. L. Becking. JANUARI 21. t De heer G. D. Breukelaar, arts te dezer stede. Te Spaamdam wordt de 125duizendste Haarlemmer, Piet Harskamp genaamd, geboren. 24. De in 1906 opgerichte N.V. Werf „Hubertina" v/h. w. G. Jacobs wordt in staat van faillissement verklaard. 25. Bij de Spaarnebrug ontspoort een electrische trein. 26. Brand in een perceel boven een slagerij in de Kleine Houtstraat, dat geheel uitbrandt. 27. f Onze oud-stadgenoot, de heer S. Th. Minnema te Hilversum, oud-voorzitter en eerelid van den Ijsbond „Hollands Noorderkwartier". 28. In de Ridderstraat wordt een gebouw geopend van de Vereeniging tot Bescherming van dieren. 30. De Balie der Haarlemsche Rechtbank richt zich met een verzoek tot de Tweede Kamer om de Arrondisse- ments-Rechtbank alhier niet op te heffen. FEBRUARI f De heer B. Davidson, penningmeester van den Kerkeraad der Nederlandsch Israëlitische gemeente alhier. f De heer NiC. A. Verkley, vroeger een bekend biljartspeler. f De heer C. A. van Nes, procuratie-houder der Levensverzekering-Maatschappij „Haarlem". 3. De heer G. J. P. Beccari, directeur der N.V. Binnen- landsche Exploitatie-Maatschappij, viert zijn 75sten verjaardag. 4. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling geopend van werken van wijlen den heer Marius Bauer. 5. De Kon. Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer behaalt den eersten prijs, een medaille van H.M. de Koningin, bij den internationalen wedstrijd te Bergen op Zoom. 6. f De heer N. Mansvelt, oud-superintendant van het onderwijs in de Zuid-Afrikaansche republiek. 7. De heer D. Riphagen te Heemstede, chef der Af-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 105