MAART 15. Een voor de H. O. V. gehouden collecte brengt/2700 op. (Zie 23 Maart.) 19. f De heer G. Calkoen, directeur van de Nederlandsche Middenstandsbank te Amsterdam, en lid van het College van kerkvoogden der Ned. Hervormde ge meente alhier. Haarlem's Tooneel behaalt drie eerste prijzen bij een tooneelwedstrijd te Leeuwarden. 21. f De heer A. van der Voort, oud-leeraar H. B. S. alhier. De algemeene vergadering van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur aanvaardt het saneerings- plan van het Centraal Bloembollen-comité, met inacht neming der gemaakte opmerkingen. De gevel van perceel Houtmarkt 17 is gerestaureerd. De heer J. A. H. Jung, die gedurende 29 jaren bestuur der is geweest van den Haarlemschen Kegelbond, treedt als zoodanig af en wordt benoemd tot eerelid. (Zie 14 October). 22. In een woning aan de Voorhelmstraat pleegt iemand een moordaanslag op zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde. Het slachtoffer overlijdt na enkele weken. De dader wordt krankzinnig verklaard. 23. Een comité, dat een actie voerde tot behoud van de H. O. V. ziet zijn arbeid beloond met een bedrag van 13.800.—. 24. Dr. G. W. N. van der Sleen vertrekt naar Zuid- Amerika. 25. Een collecte gehouden ten bate van het Nederl. Genoot schap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen brengt ƒ1200.— op. 28. f De heer H. J. I. Wentzel, pastoor der parochiekerk aan de Paul Krugerstraat. 29. Ongeregeldheden vinden plaats in de Kruisstraat en nabij het Station na een vergadering van het Verbond van Nationalisten. 30. f De heer D. J. C. Batenburg, oud-leeraar der Rijks- H. B. S. te Tiel. 31. f De heer W. L. Hengeveld, directeur van de Levens verzekering-maatschappij „Haarlem"

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 108