MEI 11. De heer J. van der Steeg, 2e violist bij de H. O. V. is 40 jaar aan het corps verbonden. Algemeene vergadering te dezer stede van den Neder- landschen Vrouwenbond tot Verhooging van het Zedelijk Bewustzijn. t De heer P. J. Stam, lid van de St. Vincentius- vereeniging. 12. De heer D. Been, oud-leeraar aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers, viert zijn 70sten verjaardag. 13. De Synagoge aan de Lange Begijnestraat is geres taureerd. 16. De Burgemeester opent de Eerste Haarlemsche Voor- jaarsbeurs, georganiseerd door de afdeeling der Neder- landsche Vereeniging voor Huisvrouwen. 17. Een felle brand verwoest een pakhuis aan den Burgwal van den paardenslager J. C. Laan. t De heer C. F. Henning, oud-bestuurslid der Groote H outstraatvere eniging De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van duin terrein te Heemskerk en Castricum ten behoeve van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. 24. De gemeenteraad stelt het ambtenarenreglement vast. Besloten wordt het Hildebrand-monument te plaatsen ten zuiden van de Hertenkamp. De Burgemeester draagt dit besluit ter vernietiging aan de Kroon voor, echter zonder succes. 25. De Nederlandsche Bond van ongelingsvereenigingen op Gereformeerden grondslag vergadert te dezer stede. De Ministers Colijn en De Wilde voeren daarbij het woord. Alhier vergadert de Unie van Speeltuin-organisaties. 29. f De heer J. J. Vis, een bekende persoonlijkheid aan de Amsterdamsche Beurs. 31» Door de recherche wordt een 12-jarige jongen aan gehouden, die 5 maal te dezer stede brand stichtte. De heer G. Hoogeveen, huisknecht in het Bisschoppelijk paleis viert zijn 40-jarig jubilé. Hij ontvangt de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, alsmede het gouden eere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 112