worden verleend, waar zulks onontbeerlijk is, ontstaat een vraagstuk dat bij het voortduren van deze onge wisse tijden steeds moeilijker zal zijn op te lossen. Eén oplossing ligt echter nog steeds voor de hand: uitbreiding van het ledental. Moge dit bescheiden slechts eenmaal per jaar wederkeerend verzoek meer en meer weerklank vinden en tenslotte liefst zoo spoedig mogelijk door medewerking van U allen met succes worden bekroond! We herhalen ook thans, dat propaganda-materiaal gratis ter be schikking wordt gesteld, evenals de fraaie litho van De Hoofdwacht als premie voor het aanbrengen van nieuwe leden. Zij de aanhef van deze alinea de eenige donkere facet van dit jaarverslag! We komen thans tot datgene, wat wij den leden in 1933 hebben geboden. Op Woensdag 15 Februari sprak mevrouw J. M. Sterck-Proot over het onder werp: „De Sint-Bavo als monument van Haarlem's geschiedenis". De beide benedenzalen van de sociëteit „Trou moet blijcken" waren geheel met belangstellen den gevuld. De spreekster leidde ons voor de pauze in het onderwerp in en verduidelijkte daarna aan de hand van vele lichtbeelden het gesprokene. Hoezeer onze interesse ook reeds uitging tot dit voor onze stad bij uitstek belangwekkende bouwwerk, toch bleek ook dezen avond weder, dat nog steeds over dit onder werp nieuwe perspectieven zich voordoen. Iedereen stemde dan ook in met de woorden van den voorzitter, toen hij de spreekster dank bracht voor haar leerrijke en onderhoudende voordracht. Ongeveer twee maanden later, en wel op Dinsdag 11 April, hield Dr. C. Spoelder op de hem eigen pittige wijze in dezelfde lokaliteit een lezing over: „Haarlem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 13