stelling van het jaarboek 1932. Na uitvoerige gedach- tenwisseling en kennisneming van de geuite wenschen werd deze als steeds slecht bezochte bijeenkomst gesloten. Medio Juli of juister Vrijdag 14 Juli brachten we des avonds een bezoek aan het Tehuis voor ouden van dagen aan den Schotersingel. Namens het gemeente bestuur heette de heer de Haas van Dorssen ons welkom, waarna het gezelschap gedeeltelijk onder diens leiding, deels onder die van den heer Glastra een rondgang door de gebouwen en den tuin deed. Dat het Buitenhuis vele bestemmingen heeft gehad, vernamen wij tijdens het bezichtigen. Op dezelfde plaats stond eertijds het Karthuizerklooster, waarvan de St. Jacobs kapel van 1319 nog overgebleven is, daarna werden er leprozen verpleegd. In de zestiende eeuw kregen krankzinnigen en pestlijders er een onderdak, enkele cellen getuigden nog van deze be stemming. Waarschijnlijk in het begin van de achttiende eeuw werd het Stads-armen- en Ziekenhuis, thans gewijzigd in Tehuis voor ouden van dagen. De tuin eertijds de Boomkweekerij, is nu een prachtig park. We bezichtigden het huis van de kelders tot den zolder, niet steeds met instemming van de bewoners en ver kwikten ons met thee, een gewaardeerde attentie van den heer Glastra. Ook thans bleek weer hoevelen dit specifiek oud Haarlemsche gebouw slechts bij naam of van aanschijn kenden. Op 25 Juli werd een aanvang gemaakt met het ver zenden van het Jaarboek 1932, dat zeer zeker den toets met zijn voorgangers kan doorstaan. In den herfst (Zaterdag 14 October) trok een vijftig tal leden per trein naar Alkmaar. Door de vriendelijke bemoeiingen van den heer N. J. M. Dresch, gemeente-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 15