archivaris, kreeg ieder deelnemer een plattegrond, vermeldende de voornaamste bezienswaardigheden der stad. Aan het station werden wij door den heer Dresch verwelkomd en onder diens leiding maakten wij den rondgang. We bezochten o.a. het Hof van Sonoy, met het eraan grenzende Provenhuis van Nordingen. Langs de Waag trokken we naar den Accijnstoren, welke voor enkele jaren werd verrold en bekeken het zeventiende eeuwsche pakhuis „de Vigelantie". De typische Remonstrantsche kerk met zijn kandelabers, zandlooper en met zand bestrooiden vloer was tevens voor velen een rustoord. Op de Oude Gracht werd het Wildemanshofje bezocht, terwijl verder nog een bezoek aan het Museum, het Stadhuis en de Groote Kerk werd gebracht. Onder de deskundige leiding van den archivaris, die overal voor ons de deuren had laten openzetten, had het bezoek een vlot en aangenaam verloop. Rijk aan opgedane kennis, moe van leden streek het gezelschap tenslotte neer in het Paviljoen Kinheim aan den Sta tionsweg, alwaar de dorst gelaafd werd en krachten voor den terugtocht konden worden verzameld. Een woord van hulde aan den heer Dresch, die zich geen moeite ontzegd heeft om deze excursie te doen slagen is hier zeker op zijn plaats. Het jaar werd op Zaterdag 28 October besloten met een wandeling op Elswout. Met een tweetal bussen, eigen auto's en te voet gingen zeventig a tachtig leden naar de welbekende portierswoning, alwaar de voorzitter de leiding nam. We kuierden langs de slingerpaden door bosch- en langs water partijen om het huis heen. De groote verscheidenheid van boomen en struiken, het hoog en laag, het water, de mooie herfsttinten hadden ten volle de belangstel-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 16