in anderen vorm moesten worden terzijde gelegd, daar zij het doel van onze vereeniging niet raakten. Daarnaast bereikten ons aanbiedingen tot het houden van amusante filmavonden en het organiseeren van Iberische feestelijkheden, overvloeiend van Spaansch amusement beide meenden wij onzen leden te moeten onthouden. De roep van Haerlem gaat reeds zoover, dat ons oordeel werd gevraagd over eenige houtsneden. De roep was evenwel grooter dan onze deskundigheid. W^e boekten het behoud van een tweetal gevels: Spaarne 96 het gevaar werd te elfder ure afge wend - en Warmoesstraat 5, een unicum in onze stad en misschien wel in het geheele land door den knik in den gevel, welke zelfs tot in de raamkozijnen en de sponningen doorloopt. Een onopgelost architec tonisch raadsel. Daarnaast gingen door afbraak of wijziging verloren Parkstraat 9, de Wltstraat 31, Nieuwe Gracht 66, Groote Houtstarat 21, Kamper straat 2628. Een wensch blijft nog steeds een stedelijke monumentenverordening, zooals ook reeds elders is ingesteld. Moge het volgende jaarverslag de invoering van een dergelijke lijst begroeten. Onze verzameling werd ook dit jaar weer verrijkt. Mevrouw Sterck-Proot schonk een foto, voorstellende het raam van Egmond, eertijds in de Sint Bavo aanwezig, welke foto aan de hand van de bestaande cartons door den heer Schmidt Degener werd samen gesteld, de heer L. C. Dumont bood ons een door hem vervaardigde architectonische teekening van den gevel Zijlstraat 97 aan. De heer J. P. A. Nelissen verraste ons met een tweetal foto's van perceel Houtmarkt 17, welke tegenover den titel van het jaarboek 1932 werden afgedrukt. Mevrouw Burdet- van der Vliet stond een koperen tabaksdoos af

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 18