waarop een episode van het beleg van Haarlem ge graveerd is, terwijl de voorzitter aan de collectie een afbeelding van Laurensz Jansz. Coster door Scriverius toevoegde. Verder ontvingen we: een catalogus van de verzameling Boekenoogen, berustend te Leiden; een kaart van Haarlem 1650, geschenk van den heer H. ^Vieringa te Zeist; het Verslag van den 8sten Monumentendag, gehouden op 27 Mei 1933 te Alk maar; een foto van de huisjes aan het Groot Heilig land tijdens de slooping van de achterzijde, geschenk van het bestuurslid, Mr. W. F. C. C. PlJNACKER Hordijk; een viertal oude platen met Haarlem's naaste omgeving, geschonken door den heer M. Loosjes; een portret van den Haarlemschen uitgever A. C. Kruseman en een kistje met tegels door den heer J. M. Stap, bij de verbouwing van zijn boekwinkel tijdig gered. Met de zustervereenigingen en de andere instellin gen, welke hetzelfde doel als onze Vereeniging nastreven, mochten wij waar noodig eendrachtig samenwerken. Uw voorzitter en secretaris woonden de vergadering, uitgeschreven ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap bij en wenschten het bestuur van het Genootschap met dit heugelijk feit geluk.Het ruilen van de jaarboeken en de tijdschriften van deze vereenigingen met onze publicaties vond voortgang. Moge deze samenwerking bestendigd worden en onze zaak door eendracht sterk maken! Hiermede zijn we aan het einde van het verslag gekomen. Het moge U een voldoening geven over wat geschied is en U een opwekking zijn voor wat komen zal. Laten wij allen met onverflauwden ijver

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 19