al omvatte destijds het werk daar heel wat meer dan tegenwoordig; maar ijver en nauwgezetheid was en is nog een eerste vereischte voor menschen, die geregeld met geld omgaan en een uitgebreid publiek hebben te bedienen. Hapert daar wat aan, dan komt aldra de halve burgerij in het geweer. Welnu, het gemeente bestuur van Haarlem heeft ervaren, hoe een geschikt en nauwgezet hoofdambtenaar, als de heer van Lennep was, zijn personeel weet te inspireeren en er een bijzonder keurig stel ambtenaren van weet te maken. Hoewel hij een eigen kamer tot zijn dienst had, kon men hem steeds aantreffen gezeten te midden van zijn personeel, 's Morgens was hij altijd het eerst op het kantoor aanwezig, door hem zelf werden de kassen ontsloten, zoodat het werk nooit behoefde te worden opgehouden door voorbereidende maat regelen, welke zoo vaak op drukke kantoren het haastige publiek hinderen. Toch is de heer Roeters van Lennep nooit ontaard in een eenzijdig beroepsambtenaar. Als de bureautijd achter den rug was, ontpopte hij zich in een bij uitstek gezellig mensch, belangstellend in alles wat er rondom hem gebeurde, warme belangstelling toonend in het wedervaren van familieleden en vrienden, kortom hij was en bleef de geziene man in iederen kring, waar hij verscheen. Voor sociaal werk had hij geen tijd, gebonden als hij was aan zijn dagelijkschen kantoor- arbeid; zoo vond men hem ook zelden op vergade ringen. De man, die den ganschen dag zich aan zijn beroep had te wijden, bracht zijn avonden door bij voorkeur in eigen huiselijken kring, die, zooals hij zelf zeide, daar ook recht op had. Nauwkeurige gegevens staan mij niet ten dienste, alleen herinner ik mij, dat hij commissaris was van de Levensverzeke-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 32