moest aan de vraag naar vele onderwijsgebouwen in in een snel tempo worden voldaan. Met opgewektheid gaf hij zich geheel aan zijn werk en hij wist door zijn uitnemende karaktereigen schappen, allen die geroepen waren om met hem samen te werken aan zich te binden, er daarbij prijs op stellend, dat zijn medewerkers hun persoonlijke gaven tot uiting zouden brengen; terwijl hij bovendien op kritiek gesteld was en hij gegeven wenken gaarne ter harte nam. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat hij gezien en geacht was op het bureau en dat hij algemeen het vertrouwen genoot van zijn superieuren en van dat deel der burgerij, dat met den dienst te maken had. De Bordes heeft aan de vele gebouwen welke in de gemeente onder zijn beproefde leiding zijn tot stand gekomen een persoonlijk cachet weten te geven. Ook het interieur had zijn volle aandacht en werd tot in alle details met liefde en toewijding verzorgd, hetgeen geen verklaring behoeft, hij leefde toch voor de jeugd en hij bezat een zeer zonnige natuur. De tentoonstelling, welke kort na zijn overlijden in het Raadhuis door het Gemeentebestuur werd georganiseerd gaf een volledig overzicht van zijn uitgevoerde en van niet uitgevoerde werken. Van de eerste mogen worden genoemd: de scholen aan de Noormannenstraat, de Saracenenstraat, het Welte vredenplein, het Marnixplein, het Junoplein en de Wilgenstraat. Uit het feit, dat deze tentoonstelling gehouden en druk bezocht werd, is zijn verdienste voor de gemeente te meer gebleken en werd een hulde aan zijn persoon gebracht. Helaas, te midden van zijn werk - op de tentoon stelling was een nog niet geheel gereed ontwerp aan-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 47