marktwezen verbonden was) ijverig en in groote toewijding behartigd; hij wist het met zijn motorbootje (toen nog een nieuwigheid in Haarlem) tot zekere hoogte te dramatiseeren. Naar van jongs gewenden trant was hij vroeg uit de veeren en had gewoonlijk vóór 9 uur zijn dienstbrieven behandeld en ten raadhuize bezorgd. Zijn dienst stond ook Zondags niet geheel stilin ouderwetsche opvatting vroeg Kriens niet naar een zooveel-urigen werkdag. Na zijn eervol ontslag uit Haarlem's dienst, waartoe in 1915 zijn 65 jaren hem noopten, heeft hij het voor recht gehad nog een lange reeks jaren van het leven in zijn gezin te genieten. Onverlet van geest en lichaam bleef hij de bezige, geïnteresseerde kordate figuur; in 1930 mocht hij zijn 80sten jaardag herdenken, waarop de belangstelling van velen hem goed deed, want Kriens was zeer gevoelig voor waardeering. Een zekeren trots behield hij op zijn pennevruchten uit de marine-jaren: deze mochten in de Stads-Bibliotheek, waarvan hij van oudsher voor zijn lectuur gebruik maakte, niet ontbreken Verleden jaar bij het gebeurde op de Zeven Pro vinciën kwam de herinnering aan de marinefouten, die hij indertijd gegispt had, fel bij hem boven, en niet geheel zonder leedvermaak kon Kriens U op het hart nagelen, dat hij reeds vóór haast een halve eeuw in zijn KrijgótuchfoeróLapping bij de marine tegen het kankerende euvel gewaarschuwd had. De dood heeft den levenslustigen man van 83 jaren zonder aankondiging op 28 November in diens vrien- J) De 5 boekjes van zijn hand noemde ik in dit in memoriam met name. Kriens'bijdragen in de Java-bode gaf hij onder de schuilnamen Si-Anoe en (toen hij reeds uit dienst was) Aristarch of Neptunus.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 53