50 het eene gedeelte dient als wintertuin om er de uit- heemsche planten te bewaren en de vogels onder dak te brengen, in bet andere is de kolfbaan. Ter rechterzijde ligt de overschoone tuin, waarin zich twee vijvers bevinden en vier beelden staan; dan ook voornamelijk dwergboomen, in groot aantal en zeer regelmatig ingeplant. Aan den linkerkant wordt een vijver gegraven; wanneer men rechtuit den weg volgt, komt men op bet vierkante, bestrate grondvlak, waar het huis is gebouwd, dat geen Koning zou tegenstaan. Het is ook vierkant en heeft eene binnenplaats in het midden, het licht toelatende in de vierkante gaanderij, waarop de kamers uitkomen. De zeer fraaie voorhal is bevloerd met grijsachtig marmer, er zijn eenige wapens in opgehangen, waarmede aan eene andere zijde schilderingen van krijgsbedrijf der oudheid, overeenstemmen. Aan de rechterzijde in de voorhal is eene kamer met goudleer behangsel; de zoldering beschilderd met vogels van allerlei soort, rondom een middenstuk, waarin men honden en knapen ziet, een vrouwebeeld dragende eene rieten korf op het hoofd enz.het ledikant is omhangen met gordijnen van donkerkleurige zijde. Boven den marmeren schoorsteen is een geschilderd tafereel ingezet, afbeeldende een zeegezicht. Aan den linkerkant is een dergelijk vertrek, met dit verschil, dat hier de kleur der zijde van het ledikantbehangsel, groen is, en de beschilderingen ook van anderen aard zijn. Aan de westzijde is weder eene slaapkamer, waar het bed is gedekt met damasten dekens, en boven de deur aan de binnenzijde het hoofd van Julius Caesar, in koper, op een marmeren voetstuk geplaatst; hier ligt een parketvloer. Dan volgt de eetkamer, waarin afbeeldsels van den Koning van Denemarken en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 76